Last minute zájezdy Letenky Korsika další země

Korsika - počasí

Korsika se pyšní 2731 hodinami slunečního svitu, průměrnou teplotou vzduchu u moře 20°C, ve výšce 1000 m n. m. pak 12°C a pouhými 82 deštivými dny. Podnebí je označováno jako středomořské. Pro obyvatele ostrova, žijící převážně ve vnitrozemí a středních polohách, jsou nejpříjemnějšími měsíce od června po září. Teplota v těchto lokalitách dosahuje průměrné hodnoty 25°C. V létě je možné se setkat především v horských oblastech s bouřkami trvajícími necelou hodinu.

Na jaře za vodními sporty

Jaro je slunečné a teplé. Nižší polohy zarůstají zelení (nejvíce v březnu a dubnu), kterou už v květnu nemilosrdně spálí slunce. V horách je vegetační cyklus posunut na květen a červen, kdy roztají sněhy. Období března a května je ideální pro vodní sporty na řekách.

V létě si davy turistů užívají vysokých teplot s průměrem 27°C. Sluneční svit v červenci trvá 369 hodin. Teplota vody se od června do srpna pohybuje většinou kolem 24°C.

Podzim je mírný a deštivý. Ještě v listopadu má mořská voda 18°C.

I na Korsice je sníh

V zimě pokrývá hory a většinu horských sídel sníh. V nižších polohách převládají dešťové srážky. Okolo Vánoc zamrzají horská jezera. Sněhová nadílka kulminuje v únoru a březnu. U moře je i v této době příjemné teplo, jeho teplota neklesá pod 15 °C, totéž se tvrdí o teplotě vzduchu v Ajacciu.

Počasí na Korsice se nedrží statistik! V srpnu na horách může překvapit sníh, stejně tak i silné mrazy u moře v prosinci a občas se objeví téměř tropická vedra v dubnu.

Větry o různé intenzitě vanou všemi směry. Chtěný a oblíbený je Tramonata ze severu. Ze severozápadu vane Maestrale, ze západu Ponete, z jihozápadu Libecciu, z jihovýhodu Sirocco, z výhodu Levante a ze severovýhodu Grecale.

Aktuální předpověď počasí na Korsice

Find more about Weather in Ajaccio, FR Find more about Weather in Bastia, FR Find more about Weather in Porto-Vecchio, FR