Last minute zájezdy Letenky Korsika další země

Zajímavá místa na Korsice

Bonifacio

Korsika Bonifacio je jedním z nejmalebnějších korsických měst. Město bylo vystavěno hrabětem Bonifáciem, který pocházel z Toskánska, už v roce 833. Dominantu města tvoří citadela, která byla postavena na bílých útesech 80 metrů nad mořem. Stará část města je opevněna hradbami, které jsou zachovalé až do dnešní doby a jsou dlouhé více než 3 kilometry.

Propriano

Propriano je malá rybářská vesnička, která leží na jihozápadě ostrova. V současné době patří mezi jedno z center turistického ruchu. Vesnička je oblíbená zejména také proto, že je zde postavený jediný aquapark na celé Korsice.

Roccapina

Pod tímto jménem se skrývá přírodní rezervace, která leží mezi městy Sartene a Bonifaciem. Moře zde je čisté a vhodné pro milovníky šnorchlování a potápění. K vidění je tu rozmanitá škála rostlin i živočichů.

Cap Corse

Cap Corse Cap Corse je nejsevernějším cípem korsického pobřeží. Příroda v této oblasti je skutečně neuvěřitelně zelená a překrásná. V této oblasti stojí staré domy, kostely, velká řada historických staveb a strážní věže, díky kterým bylo snadné pozorovat dění nejen na moři, ale i v celém okolí. V oblasti Cap Corse se nachází i dvě zajímavá městečka, která také stojí za návštěvu. Jedná se o městečka Saint-Florent a Nonza.

Col de Verghio

Col de Verghio je horské sedlo, které se tyčí do výšky 1477 metrů a patří tak k jednomu z nejvýše položených míst na Korsice. Za dobré viditelnosti nabízí překrásný výhled až na skály u města Porta. Dominantou sedla je žulová socha v nadživotní velikosti.

Corte

Korsika Toto město leží v samém srdci ostrova. Jeho poloha je ideální. Nachází se na soutoku čtyř řek a je obklopeno nádhernou přírodou. Ve městě sídlí jediná univerzita na Korsice, která nese taktéž jméno Corte. Ve městě je možné navštívit muzeum Korsiky, kde se návštěvníci mohou dozvědět spoustu detailních informací o tomto ostrově.

Piana

Piana je malá malebná vesnička, která se honosí titulem Nejkrásnější vesnice Francie. Zaujme především výhledy na okolní skály a horské hřebeny a svou divokou přírodou.